Болгарія не має наміру вести переговори про нові контракти з російським "Газпромом"

Болгарія не має наміру вести переговори щодо нових контрактів із російським "Газпромом". Про це заявив віце-прем'єр з економічної політики Христо Алексієв, - пише LIGA.net з посиланням на прес-службу болгарського уряду.

Як зазначається, Європейська комісія підтримає Болгарію у переговорах із новими постачальниками природного газу в рамках енергетичної платформи ЄС щодо диверсифікації енергетики для країн південно-східної Європи.

"Це також стосується терміналів зрідженого природного газу, що проходять через Грецію та Туреччину", – повідомили у болгарському уряді і додали, що ці країни висловили готовність підтримати Болгарію.

Віце-прем'єр Алексієв підкреслив, що уряд Болгарії не має наміру вести переговори про нові короткострокові, середньострокові або довгострокові контракти з "Газпромом", але тільки хоче отримати від нього обсяги газу в рамках вже чинного контракту.

Наприкінці березня 2022 року міністр фінансів Болгарії Василєв сказав, що країна не продовжуватиме контракт на купівлю російського газу, який спливає 31 грудня. 27 квітня "Газпром" перекрив Болгарії газ. На початку червня Василєв заявив, що Софія більше "ніколи" не вестиме переговори з "Газпромом", а вже в серпні Болгарія заговорила про відновлення постачань.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті