Болгарія поставила Україні озброєння на суму понад $1 млрд через закордонні програми - ЗМІ

За два роки Болгарія поставила Україні озброєння на суму понад $1 млрд через країни-посередники, зокрема через США, Велику Британію та Польщу. Про це йдеться в розслідуванні видання Euractiv, - пише "Ліга".

За словами колишнього депутата Народних зборів Болгарії Велізара Шаламанова, якого цитує видання, "болгарські компанії не продають зброю та боєприпаси безпосередньо українським клієнтам, тому що існує практика реалізації угод через закордонні програми".

Зазначається, що лише 2022 року Болгарія опосередковано експортувала в Україну зброї щонайменше на $1 млрд.

Шаламанов пояснив, що у Великій Британії, США та Польщі "є програма з хорошим фінансуванням", через яку закуповується необхідне для України озброєння. "Тобто гроші не українські, а британські, американські, польські чи європейські. Тому озброєння купують через інші компанії. Крім того, важлива логістика, і, як ми всі знаємо, вона переважно організована через Польщу і є відповідальністю тих компаній, які купують на болгарському ринку", – додав він.

Болгарська збройова промисловість у 2022 році відзначила рекордний продаж продукції за кордон, зокрема до Польщі та Румунії, звідки зброя вирушала до України, пише видання.

Журналісти зазначають, що перший випадок постачання Болгарією озброєння Україні відбувся ще до початку повномасштабного вторгнення російських військ, оскільки з початку 2021 року до 24 лютого 2022 року Україна не укладала прямих угод з болгарськими збройовими компаніями, які є основними експортерами зброї та боєприпасів, вироблених за радянським стандартом для ЗСУ.

Статті

Донецьк
21.01.2025
12:34

Про що «забула» російська пропаганда. Хроніка першого бою за Донецький аеропорт

Пропагандисти «ДНР» продовжують брехати, що звільнення Донецького аеропорту від російських терористів та їхніх проксі стало початком «агресії України» проти мирних жителів Донецька.
Луганськ
20.01.2025
23:00

За два місяці звільнили 20 працівників. Запобігання корупції в релокованій МВА

Коли Сіверськодонецька МВА працювала на своїй території, прояви корупції могли бути на різних рівнях… Тепер, при роботі в релокації вони можливі лише у двох варіантах: або в публічних закупівлях, або у працевлаштуванні.
Країна
20.01.2025
11:47

Реалії прифронтового Донбасу: перше коло пекла

Юридично поняття «прифронтових територій України» не існує. У всіх офіційних документах ідеться про територіальні громади, «розташовані в районах проведення воєнних дій». Географічно зафіксувати такі території теж неможливо, тому що, на жаль, лінія...
Всі статті