Близько 600 тисяч людей наразі мають відстрочку від призову - Мінекономіки

Від початку повномасштабної агресії росії Міністерство економіки ухвалило близько 31 246 наказів про бронювання військовозобов’язаних за підприємствами, установами чи організаціями, з них приблизно 16 297 є чинними. Про це пресслужба Мінекономіки повідомила на запит Радіо Свобода.

Як пояснюють у відомстві, бронювання здійснюється в порядку бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану, який затвердив Кабінет Міністрів 27 січня 2023 року.

Водночас у міністерстві вказують на те, що документ передбачає різні терміни відстрочки, відтак «загальна кількість заброньованих постійно змінюється».

«Відповідно до наказів Мінекономіки на сьогодні близько 600 тисяч осіб мають чинну відстрочку від призову», – йдеться у відповіді.

Зокрема, порядок бронювання визначає різні терміни дії відстрочки для різних категорій військовозобов’язаних, наприклад:

  • в межах строку проведення мобілізації 
  • на строк дії контракту на поставку товарів, виконання робіт і надання послуг, необхідних для забезпечення потреб Збройних Сил або інших військових формувань
  • 12 місяців
  •  на термін дії строку договору або строку, на який військовозобов’язаного було обрано або призначено.

Також порядок регламентує процедуру анулювання відстрочки на підставі обґрунтованого подання органу державної влади, іншого державного органу, місцевого самоврядування, або ж підприємства, установи та організації.

18 травня набув чинності закон про мобілізацію. Серед іншого, він передбачає, що всі військовозобов’язані, призовники та резервісти віком від 18 до 60 років мають оновити свої дані – номер мобільного телефону, фактична адреса проживання та email (за наявності). Це потрібно зробити до 16 липня.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті