Більшість українців за те, щоб Зеленський залишався президентом до кінця воєнного стану, проти 22% - опитування

Абсолютна більшість (70%) опитуваних українців вважають, що президент України Володимир Зеленський має залишатися на своїй посаді до кінця дії режиму воєнного стану. Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) у межах проєкту Mobilise із 26 травня до 1 червня.

Не згодні з твердженням, що Зеленський має залишатися президентом до кінця воєнного стану, 22% опитаних. "Залежно від регіону проживання з цим згодні 65-74% респондентів, тобто переважна більшість українців не ставлять під сумнів легітимність президента", - наголошується у пресрелізі за результатами опитування.

56% українців скоріше або повністю схвалюють діяльність Зеленського на посаді президента, тоді як скоріше або повністю не схвалюють 37% опитаних. "У попередньому опитуванні у вересні 2023 року 77% схвалювали його діяльність. Відповідно рівень схвалення помітно знизився, проте залишається на високому рівні", - зазначають у КМІС.

При цьому уточнюється, що є тенденція до зниження частки тих, хто ставиться до президента із захопленням (із 33% у липні 2022 року до 8% зараз), але загалом більшість українців (69%) мають до нього нейтрально-позитивне ставлення.

Під час дослідження методом телефонних інтерв'ю (CATI) було опитано 2 011 повнолітніх респондентів з усіх підконтрольних регіонів України. Похибка вибірки не більше ніж 2,4% для показників ближче до 50% і не більше ніж 0,5% - для показників ближче до 1%.

Як повідомлялосяо, близько 50% українців вважають, що Зеленський не виконав більшість передвиборчих обіцянок. 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті