Більшість українців не готові йти на жодні територіальні поступки РФ - соцопрос 

Станом на початок жовтня 2024 року попри всі складні обставини більшість українців – 58% – виступали проти жодних територіальних поступок. Відповідні дані отримав Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) через соцопрос населення, результати якого оприлюднені 12 листопада.

При цьому, згідно опитуванню, тільки 32% готові до територіальних поступок.

"Отже, насамперед ми підкреслюємо, що лише для 4-7% українців зазначені територіальні поступки є такими, які легко прийняти. Це варто трактувати як свідчення нелегітимності окупації будь-якої частини України для абсолютної більшості населення. Водночас є частина українців, для яких такі поступки є важкими, але загалом прийнятними. Причому ми бачимо диференційоване ставлення залежно від території. З одного боку, у випадку всіх нині окупованих територій загалом 30% готові до того, що Росія продовжить де-факто контролювати їх, проте 64% виступають категорично проти цього. Водночас, з іншого боку, у випадку Донбасу і Криму загалом 46% готові прийняти таку поступку. Категорично проти – 50% у випадку Донбасу і 51% у випадку Криму", - пишуть автори опросу.

 
Опитування проводилося упродовж 20 вересня – 3 жовтня 2024 року. У ньому взяли участь громадяни України віком від 18 років, які на момент опитування проживали на території України, яка контролювалася урядом України. Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,3) не перевищувала 2,9% для показників, близьких до 50%, 2,5% для показників, близьких до 25%, 1,7% – для показників, близьких до 10%, 1,3% – для показників, близьких до 5%.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті