Безпека в Чорноморському регіоні: президент Румунії скликає Радбез у звʼязку з війною в Україні

Президент Румунії Клаус Йоганніс скликав на 21 лютого засідання Найвищої ради національної оборони, щоб обговорити розвиток безпекової ситуації в Чорноморському регіоні на тлі агресії РФ в Україні, а також наслідки цієї агресії для Румунії. Про це повідомляє NewsMaker, -  передає Укрінформ.

У понеділок в адміністрації румунського президента заявили, що Йоганніс має намір обговорити на засіданні Радбезу «розвиток ситуації із безпекою у Чорноморському регіоні в контексті агресії Росії проти України та наслідки для Румунії, прогрес в галузі оборонного планування, зокрема, реалізацію програм озброєння».

Окрім цього, під час зустрічі обговорюватиметься звіт із роботи Оперативної ради кібербезпеки за минулий рік, звіт Найвищої ради нацоборони за 2023 рік та інші актуальні питання у сфері безпеки Румунії, йдеться у матеріалі.

Видання нагадало, що 31 січня очільник Генштабу Румунії Влад Георгіце заявив, що якщо Росія виграє війну проти України, наступною «мішенню» може стати Молдова, і сказав, що Румунія має вжити заходів та бути готовою до можливої війни з РФ.

2 лютого прем'єр-міністр Румунії Марчел Чолаку відкинув заяви Георгіци щодо підготовки до можливого конфлікту з Росією.

12 лютого Чолаку висловив упевненість у тому, що Росія не нападе на Румунію, оскільки не робила цього раніше.

Статті

Країна
17.01.2025
17:00

Житлові програми для ВПО у 2025 році: субсидії, кредити, компенсації

Згідно з умовами цього проєкту, кредит на житло видається під 3% річних на термін до 30 років та з початковим внеском від 6% вартості. 
Країна
16.01.2025
17:00

Економіку тягнуть із «тіні»: що відбувається?

Красти мільярди гривень на фіктивних операціях з ПДВ – неможливо без співучасті податківців. На найвищому рівні. Залишатися при цьому безкарними неможливо без належного прикриття в силових органах...
Країна
15.01.2025
16:14

Михайло Гончар: Придністров'я, за задумом Кремля, має відіграти роль жертви "фашистських режимів" у Києві та Кишиневі

Російський газ постачався за певною двосторонньою угодою. Для Придністров'я він був практично безкоштовним, а борги вішалися на офіційний Кишинів. Таким чином, ще в 90-х був накопичений гігантський борг для Молдови, який пред'являвся на кілька...
Всі статті