Без дії 5 статті договору НАТО: Зеленський пояснив ідею завершення війни в обмін на членство в Альянсі та без поступок території

Президент України Володимир Зеленський відкинув сценарій із запрошенням до НАТО лише частини території нашої держави. Про це глава держави сказав 1 грудня під час зустрічі з новим керівництвом європейських інституцій, - пише «Обозреватель».

Але Київ вважає цілком реальним варіант, коли Україна приєднується до Альянсу, однак під час війни на неї не поширюється дія 5 статті договору Північноатлантичного Союзу, згідно з яким уся організація відповідає на агресію проти одного з її членів.

За словами президента, якби Україна погодилася на озвучену раніше на Заході пропозицію щодо вступу до НАТО лише підконтрольної частини нашої держави - вона де-факто автоматично визнала б, що решта територій - не просто в небезпеці, а вже нібито й не є територією України.

«Тому Україна ніколи на це не піде. Якщо це запрошення, то тільки повністю всіх територій. Але, як ми говорили, ми розуміємо, що 5 поправка не може діяти під час війни на всій території України, тому що країни проти ризиків втягнення в їхню війну. Україна ніколи нікого не залучала в цю війну. Я маю на увазі армію членів НАТО», - зазначив Зеленський.

Він також додав, що в медіа зараз спостерігається «багато інсинуацій і спекуляцій» щодо того, який вигляд могла б мати «парасолька НАТО» для України ЗМІ обговорюють безліч «форматів» гарантування безпеки для нашої держави з боку Альянсу. Однак на офіційному рівні жодних пропозицій Київ не отримував.

«Але ми пропозицій щодо жодного з таких форматів від наших партнерів не отримували, тому що про це говорити? Поки що», - резюмував Зеленський.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті