Бельгія, яка очолила Євросоюз, назвала виділення Україні 50 млрд євро "найближчим завданням" 

Бельгія 5 січня офіційно очолила головування в Євросоюзі і назвала виділення Україні 50 млрд євро "найближчим завданням". Про це повідомляє Бі-бі-сі.

За словами прем'єр-міністра Бельгії Александра де Кроо, пріоритетами для його країни в період головування в ЄС стануть підтримка України, зміцнення демократії та розвиток економіки, а своїм найближчим завданням він вбачає узгодження на саміті Євросоюзу 1 лютого плану фінансової допомоги Києву з 2024 до 2027 року в розмірі 50 мільярдів євро.  

"Європейське населення дивиться на Європейський Союз. Люди дивляться на Євросоюз з ясними очікуваннями, з надією захистити його, з надією зміцнити наш добробут, наш добробут і з надією підготувати спільне майбутнє. Спільне майбутнє тут, у Європі, означає, звичайно ж, і Україну в серці Європи", - сказав Александр де Кроо.

Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн назвала фінансову допомогу Україні "найстратегічнішим" із пріоритетів бельгійського головування Ради ЄС.  

"Після історичного рішення почати переговори про вступ України до ЄС ми повинні терміново рухатися вперед у справі стабілізації нашої фінансової допомоги цій країні", - сказала фон дер Ляєн.  

За її словами, Єврокомісія запропонує Європейській раді "оперативні рішення", які дадуть змогу гарантувати досягнення консенсусу щодо фонду для України в рамках оновленого бюджету Євросоюзу на 2024-2027 роки.  

У повідомленні нагадується, що на саміті ЄС у грудні Єврорада не змогла через позицію Угорщини затвердити поправки до бюджету ЄС на 2024-2027 роки, які передбачають 50 млрд євро допомоги Україні.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті