Білорусь навряд чи вступить у війну в Україні на боці РФ - ISW

Безпосередня участь Білорусі у війні в Україні з боку РФ залишається малоймовірною. Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

"Безпосередня участь Білорусі у війні в Україні з боку росії залишається малоймовірною, незважаючи на заяви українських джерел 29 вересня про те, що Білорусь готується прийняти новомобілізованих російських військовослужбовців", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що РФ сподівається використовувати білоруські військові об’єкти та інфраструктуру для утримання та потенційного навчання новомобілізованих російських сил, але залишається вкрай малоймовірним, що це провідні показники неминучої участі Білорусі в Україні з боку Росії. 

Заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу Збройних Сил України Олексій Громов заявив, що немає жодних ознак того, що російські війська формують ударну групу для націлювання на північ України, що свідчить про те, що російські війська навряд чи використовуватимуть Білорусь як стартовий майданчик для наземних атак на Україну, незважаючи на повідомлення про скупчення військ і техніки в Білорусі.

"Ці повідомлення, швидше за все, свідчать про те, що президент Росії Володимир Путін продовжує використовувати свої відносини з президентом Білорусі Олександром Лукашенком, щоб використовувати білоруську землю для розвитку російського військового потенціалу", - пише ISW.

Раніше ISW оцінювало, що Лукашенко не може дозволити собі внутрішні наслідки втручання Білорусі в Україну.

Як повідомлялося раніше, Білорусь готує місця для розміщення 20 тисяч мобілізованих росіян.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті