Втеча окупантів із Херсона розпалює розкол у кремлі та підриває довіру до путіна – ISW

Виведення російських військ із Херсона призводить до ідеологічного розколу між путіним та прихильниками війни, підриваючи довіру до диктатора. Про це повідомляє Інститут вивчення війни.

Як приклад аналітики ISW наводять заяву "ідеолога руського миру" Олександра Дугіна, у якому той поклав відповідальність за втечу на путіна.

"Він заявив, що Путін, як "самодержець", "має врятувати свою націю сам, інакше на нього чекає доля "короля дощів" (натякнув, що путін буде вбитий, пославшись на "Золоту гілку" сера Джеймса Фрейзера, де йшлося про те, що короля було вбито, тому що не зміг доставити дощ серед посухи). Ідеолог "руського миру" зазначив, що командувач російських окупаційних військ в Україні Сергій Суровікін не несе відповідальності за політичне рішення про вихід із Херсона. Дугін наголосив, що самодержець не може виправити це відхилення від ідеології одними публічними виступами", - повідомляють співробітники Інституту.

Також наголошується, що націоналістичні пропагандисти, такі як Володимир Соловйов, все частіше вимагають від кремля та вищого військового командування повної відданості їх досягненню цілей в Україні. Сам Соловйов навіть закликав до повної мобілізації та звільнення некомпетентних чиновників після втечі росіян із Херсона.

Все більші сумніви серед крайніх російських націоналістів щодо відданості путіна російській ідеології знижують його привабливість для них.

Нагадаємо, раніше британська розвідка зазначила, що відступ із Херсона є публічним визнанням проблем російських військ.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті