Байден та Сі Цзіньпін провели переговори на Балі

Китайський лідер Сі Цзіньпін та президент США Джо Байден зустрілися для проведення довгоочікуваних переговорів на Балі. Про це пише видання Reuters, - повідомляє УНІАН.

Відносини між їхніми країнами знаходяться на найнижчому рівні за останні десятиліття, вони затьмарені розбіжностями щодо багатьох питань від Тайваню до торгівлі.

Лідери країн на початку зустрічі посміхнулися і потиснули один одному руки перед китайськими та американськими прапорами.

Байден заявив, що він прагне підтримувати відкриті лінії зв'язку на особистому та державному рівні.

"Як лідери наших двох країн, я вважаю, ми поділяємо відповідальність за те, щоб показати, що Китай і Сполучені Штати можуть впоратися з нашими розбіжностями, не допустити, щоб конкуренція переросла в конфлікт і знайти способи спільної роботи з невідкладних глобальних питань, які вимагають нашої взаємної співпраці", - сказав Байден.

Він також згадав про проблеми зміни клімату та відсутність продовольчої безпеки у світі.

Сі Цзіньпін сказав, що відносини між двома країнами не відповідають глобальним очікуванням.

"Тому нам потрібно намітити правильний курс для китайсько-американських відносин. Нам потрібно знайти правильний напрямок для розвитку двосторонніх відносин і підняти їх на новий рівень", - заявив Сі.

"Світ очікує, що Китай і Сполучені Штати належним чином регулюватимуть відносини", - сказав він, додавши, що з нетерпінням чекає спільної роботи з Байденом, щоб повернути відносини у правильне русло.

Очікується, що їх основними темами для обговорення стануть Тайвань, Україна та ядерні амбіції Північної Кореї.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті