Байден та Сі Цзіньпін провели переговори на Балі

Китайський лідер Сі Цзіньпін та президент США Джо Байден зустрілися для проведення довгоочікуваних переговорів на Балі. Про це пише видання Reuters, - повідомляє УНІАН.

Відносини між їхніми країнами знаходяться на найнижчому рівні за останні десятиліття, вони затьмарені розбіжностями щодо багатьох питань від Тайваню до торгівлі.

Лідери країн на початку зустрічі посміхнулися і потиснули один одному руки перед китайськими та американськими прапорами.

Байден заявив, що він прагне підтримувати відкриті лінії зв'язку на особистому та державному рівні.

"Як лідери наших двох країн, я вважаю, ми поділяємо відповідальність за те, щоб показати, що Китай і Сполучені Штати можуть впоратися з нашими розбіжностями, не допустити, щоб конкуренція переросла в конфлікт і знайти способи спільної роботи з невідкладних глобальних питань, які вимагають нашої взаємної співпраці", - сказав Байден.

Він також згадав про проблеми зміни клімату та відсутність продовольчої безпеки у світі.

Сі Цзіньпін сказав, що відносини між двома країнами не відповідають глобальним очікуванням.

"Тому нам потрібно намітити правильний курс для китайсько-американських відносин. Нам потрібно знайти правильний напрямок для розвитку двосторонніх відносин і підняти їх на новий рівень", - заявив Сі.

"Світ очікує, що Китай і Сполучені Штати належним чином регулюватимуть відносини", - сказав він, додавши, що з нетерпінням чекає спільної роботи з Байденом, щоб повернути відносини у правильне русло.

Очікується, що їх основними темами для обговорення стануть Тайвань, Україна та ядерні амбіції Північної Кореї.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті