Байден попросив у Конгресу півтора мільярда на боротьбу з впливом росії

Адміністрація президента США Джо Байдена хоче виділити $1,5 млрд на протидію росії в рамках бюджету країни на 2025 фінансовий рік. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на Білий дім 11 березня.

Як зазначається в проєкті бюджету, він заснований на додатковому запиті адміністрації від жовтня 2023 року, передбачає $1,5 млрд на протидію РФ у Європі, Євразії, Центральній Азії, включно з понад $300 млн на підтримку закупівель американського обладнання.

Зазначається, що з цієї суми $482 млн адміністрація США запитує для допомоги Україні.

Крім того, Байден хоче виділити $400 млн на протидію Китаю, а також $241 млн як військову допомогу для "підтвердження прихильності американської національної безпеки в Індо-Тихоокеанському регіоні".

Крім цього, ще $25 млн передбачено для нового Фонду протидії російським зловмисним суб'єктам в Африці, а також для підвищення оперативності реагування сил безпеки.

Проєкт бюджету передбачає також інвестиції в розмірі $50 млн у збільшення капіталу Європейського банку реконструкції та розвитку.

Запит президента США надійде на розгляд до Конгресу і може бути змінений.

Нагадаємо, Олена Зеленська відмовилася приїхати на звернення Байдена до Конгресу через небажання сидіти поруч із вдовою Навального, який визнав Крим російським

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті