Атлантична рада та понад 40 експертів закликають Байдена розпочати процес вступу України до НАТО

Атлантична рада і група з понад 40 експертів, колишніх високопосадовців, ухвалили звернення до президента США Джо Байдена з проханням прискорити процес вступу України до НАТО. Про це повідомила пресслужба Київського безпекового форуму.

"На саміті НАТО у Вашингтоні, який відбудеться наступного року, мають бути ухвалені рішення, які прискорять вступ України до НАТО", - сказав директор Центру Євразії Атлантичної ради, посол США в Україні у 2003-2006 роках Джон Гербст, слова якого наводить пресслужба Форуму в понеділок.

Таку думку він висловив під час спеціальної події Київського безпекового форуму, де було презентовано це звернення.

За словами Гербста, створення цього документа пов'язане з липневим самітом НАТО у Вільнюсі, оскільки багато хто був розчарований його результатами.

"Тому ми створили групу експертів, спеціалістів, колишніх високопосадовців, щоб вирішити, що можна зробити, щоб прискорити вступ України до НАТО через Вашингтонський саміт, який відбудеться наступного року", - сказав Гербст.

Як зазначив Гербст, до цієї групи увійшли дуже поважні фахівці, які обіймали високі посади: колишні посли, дипломати, керівники військових структур у Європі.

"Наша підтримка - це не філантропія, а розумна інвестиція і захист американських інтересів... Якби Путін переміг Україну - а цього не буде, доки Америка підтримує Україну - він би напав на Польщу, країни Балтії, і вартість цієї агресії для США і НАТО була б вищою, ніж поточна допомога Україні", - сказав Гербст. "Тому ми потребуємо рішучого кроку до членства України в НАТО, який потрібно зробити на саміті у Вашингтоні", - резюмував він.

Нагадаємо, генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що усі члени Альянсу погодились, що Україна стане членом НАТО. 

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті