Атаками з повітря росіяни намагаються підірвати здатність ЗСУ до наступу - ISW

Дедалі частіші й регулярніші повітряні удари з боку росії по Україні останнім часом, мабуть, є спробою підірвати здатність ЗСУ до контрнаступальних дій у найближчому майбутньому. Про це пишуть аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) у своєму новому зведенні, - повідомляє Бі-бі-сі.

Зазначається, що з 19 квітня російські війська завдали щонайменше 10 серій ударів по всій Україні, особливо в тилових районах.

Аналітики інституту зазначають, що під час нової повітряної кампанії російські війська використовують набагато менше високоточних ракет, ніж під час масованих ударів по критичній інфраструктурі України восени 2022 і взимку 2023 року.

Під час попередньої повітряної кампанії російські війська, вочевидь, значною мірою вичерпали свої запаси високоточних ракет і тому в останній кампанії використовують їх набагато менше, щоб зберегти обмежені запаси, продовжують аналітики.

Замість високоточних ракет російські війська стали набагато більше покладатися на дрони іранського виробництва Shahed. Українська армія цього разу навчилася ефективніше боротися з російськими високоточними ракетами, ніж під час попередньої російської повітряної кампанії, підсумовують в ISW.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті