Американський пілот розповів про нюанси інтеграції винищувачів F-16 в ЗСУ

Інтеграція винищувачів F-16 в ЗСУ буде повільна та дуже поступова. Про це заявив американський військовий пілот, волонтер і військовий інструктор Пітер Грінбур в ефірі "Еспресо"

"Було б надто оптимістично думати, що F-16, навіть значна їх кількість можуть просто пронестися, а потім очистити все від ворожих ракет "земля-повітря" та очистити небо від ворожих літаків. Отже, це дуже складна і складна проблема, на вирішення якої західні війська, війська НАТО витратили величезні суми грошей, зусиль, тактики, зброї та технологій. Не всі ці технології прибудуть в Україну, це суть. Цілком ймовірно, що для початку в Україні буде невелика кількість F-16. Пілоти за визначенням будуть новачками на своїх літаках. Тож я б очікував дуже поступової та, на жаль, дуже повільної інтеграції F-16 у загальну систему, загальну картину війни", - заявив Грінбур. 

За його словами, винищувачі F-16 Україна може використовувати також і для захисту цивільної інфраструктури. 

"Гарні новини в тому, що F-16 це дуже вдала система. Вони вже давно використовуються, вони добре зібрані і багато країн їх використовують. Важливо розуміти, що це більше, ніж просто літак, ніж просто фізична оболонка, знаєте, крила, двигун. Ці речі є частиною більшої системи. Він включає в себе датчики, зброю, радари і, що більш важливо, всю систему, яка підтримує F-16, включно з розвідувальною системою спостереження,  яка багато чого в себе включає. Я вважаю, що головне для F-16, це  коли вони будуть успішно працювати в Україні, полягає в тому, що вони, певним чином додадуть обороні України, захистять як міську інфраструктуру цивільного населення, так і, я вважаю, допоможуть українським солдатам на полі бою", - зазначив експерт. 

Нагадаємо, держсекретар США повідомив, коли Україна отримає винищувачі F-16. 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті