Американському посадовцю загрожує звільнення через доставку в Україну снайперського спорядження

Багаторічний радник Сенату США Кайл Паркер може втратити посаду через перевезення в Україну військового спорядження і подорожі на лінію фронту в приватному порядку. Як повідомляє The New York Times, в США щодо Паркера ведеться парламентське розслідування.

Його начальство припускає, що його дії як посадовця, але вчинені з приватної ініціативи і на власний розсуд, можуть підпадати під визначення дій незареєстрованого іноземного агента. Головна претензія до Паркера – закупівля в США і доставка в Україну снайперського спорядження на $30 тисяч, які зібрали в Україні і передали йому через його родича волонтери.

У The New York Times зазначили, що Кайл Паркер працює в Конгресі США радником впливової і активної у підтримці України Комісії з безпеки і співробітництва в Європі, або Гельсінської комісії, яка складається з членів Конгресу. Але зараз керівництво Комісії у звіті піднімає питання про те, що Паркер порушив норми закону або етики і “свідомо або несвідомо став ціллю або був використаний іноземною спецслужбою”.

Поза доставкою військового спорядження, Паркеру дорікають численними подорожами на лінію фронту в Україні, в українській військовій формі зі знаками розрізнення, при тому, що нібито не було чітко зрозуміло, чи приїхав він як посадовець чи як приватна особа. До того ж одного разу він працевлаштував українського посадовця на урядову стипендію в якості власного радника в Україні. Посадовець сказав NYT, що працював у цій ролі лише місяць і не за гроші. Він був військовослужбовцем.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті