Ахтем Сеітаблаєв планує зняти фільм, де син Моцарта опинився в сьогоднішній Україні та диригує оркестром військових

Український актор і режисер Ахтем Сеітаблаєв працює над сценарієм, де головним героєм буде син Моцарта, який опинився в сьогоднішній Україні та диригує оркестром військових, що відновлюються після поранень. Про це режисер розповів Укрінформу.

За словами Сеітаблаєва, в основі сюжету, який він розробляє, - син великого композитора Франц Ксавер Вольфганг Моцарт, що, як відомо, жив у 19 ст. і кілька десятиріч мешкав у Львові, а тепер опинився в сучасній Україні.

«Син Вольфганга Амадея Моцарта є одним з учасників подій, які відбуваються в Україні. Він не буде на фронті. Але він буде диригентом оркестру, який гратиме «Реквієм» в соборі Святого Юра у Львові, що був побудований якраз на честь загиблих воїнів. Це буде суміш жанрів - сюрреалізму, драми, мелодрами», – сказав режисер.

За сюжетом, оркестр складатиметься з ветеранів війни. Люди, які втратили палець на руці або ногу, повертаються до гри на скрипці, тромбоні або віолончелі. «Але це буде в першу чергу гімн життю! Принаймні я так мрію», - каже режисер.

Він також зазначив, що під час війни потужною силою є документальне кіно. Підрозділ Сил територіальної оборони «ТРО Медіа», художнім керівником якого є Сеітаблаєв, створює кіноантологію про бригади ТРО. Вже знято десять фільмів. Паралельно кінематографісти, які входять в різні підрозділи ТРО, з 25 лютого 2022 року знімають документальні стрічки, що входять у спільний цикл «По той бік війни та миру». Сеітаблаєв виступає як художній керівник усього циклу.

Франц Ксавер Вольфганг Моцарт (1791-1844), молодший син Вольфганга Амадея Моцарта, піаніст, диригент, композитор і педагог, з невеличкими перервами жив і працював у Львові у 1808-1838 рр. Якийсь час він керував великим хором, який зібрав сам. У 1826 році в кафедральному соборі Святого Юра відбувся концерт, під час якого був виконаний знаменитий «Реквієм» Моцарта-старшого.

У ризькому кінотеатрі Splendid Palace 2-3 вересня проходять Дні українського кіно, підготовлені за допомогою посольства України в Латвії. В перший день після показу фільму Ахтема Сеітаблаєва «Мирний-21» відбулася творча зустріч з режисером. У другий день фестивалю після перегляду кінопритчі Сергія Маслобойщикова «Співачка Жозефіна та мишачий народ» відбудеться зустріч із режисером та виконавицею головної ролі Аллою Сергійко.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті