Адміністрація Байдена хоче до інавгурації Трампа передати Україні ще 6 млрд доларів військової допомоги — Politico

Адміністрація Білого дому на чолі з чинним президентом США Джо Байденом до інавгурації Дональда Трампа може надати Україні останню безпекову допомогу на 6 мільярдів доларів. Про це повідомляє Politico у середу, 6 листопада, з посиланням на план Білого дому, який описали журналістам два посадовці адміністрації Байдена, - інформує NV.

Як стверджують американські посадовці, цей план є єдиною можливістю для Білого дому продовжувати надсилати обладнання в Україну для боротьби з російськими окупантами.

Politico пише, що навіть попри реалізацію цього плану, є багато інших проблем. Зокрема, для того, щоб боєприпаси й обладнання потрапили в Україну після оголошення пакета допомоги, потрібні місяці. За цей час Трамп може зупинити ці поставки ще до того, як вони опиняться на місці.

«Адміністрація могла б зануритися в запаси й відправити обладнання швидше, але неясно, чи захоче Пентагон це робити, оскільки це вплине на його власну готовність», — сказав колишній співробітник бюджетного відділу Міністерства оборони США Марк Кансіан.

Як пояснює видання, гроші, що залишилися від «квітневого» пакету допомоги Україні на суму 61 мільярд доларів, розділені на два блоки. Зокрема, це 4,3 мільярда доларів на поповнення наявних запасів і 2,1 мільярда доларів на закупівлю озброєнь за контрактами з американськими оборонними компаніями.

Під час візиту президента Володимира Зеленського до США у вересні, Байден доручив Пентагону виділити решту військової допомоги Україні, яка була схвалена Конгресом, до кінця його каденції. Однак це викликало критику деяких республіканців.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті