Адміністрація Байдена хоче до інавгурації Трампа передати Україні ще 6 млрд доларів військової допомоги — Politico

Адміністрація Білого дому на чолі з чинним президентом США Джо Байденом до інавгурації Дональда Трампа може надати Україні останню безпекову допомогу на 6 мільярдів доларів. Про це повідомляє Politico у середу, 6 листопада, з посиланням на план Білого дому, який описали журналістам два посадовці адміністрації Байдена, - інформує NV.

Як стверджують американські посадовці, цей план є єдиною можливістю для Білого дому продовжувати надсилати обладнання в Україну для боротьби з російськими окупантами.

Politico пише, що навіть попри реалізацію цього плану, є багато інших проблем. Зокрема, для того, щоб боєприпаси й обладнання потрапили в Україну після оголошення пакета допомоги, потрібні місяці. За цей час Трамп може зупинити ці поставки ще до того, як вони опиняться на місці.

«Адміністрація могла б зануритися в запаси й відправити обладнання швидше, але неясно, чи захоче Пентагон це робити, оскільки це вплине на його власну готовність», — сказав колишній співробітник бюджетного відділу Міністерства оборони США Марк Кансіан.

Як пояснює видання, гроші, що залишилися від «квітневого» пакету допомоги Україні на суму 61 мільярд доларів, розділені на два блоки. Зокрема, це 4,3 мільярда доларів на поповнення наявних запасів і 2,1 мільярда доларів на закупівлю озброєнь за контрактами з американськими оборонними компаніями.

Під час візиту президента Володимира Зеленського до США у вересні, Байден доручив Пентагону виділити решту військової допомоги Україні, яка була схвалена Конгресом, до кінця його каденції. Однак це викликало критику деяких республіканців.

Статті

Світ
06.11.2024
09:17

«Схема мирного врегулювання буде такою …». Російські ЗМІ про Україну

Завдання Россі, яка вже частково стала на військові рейки, - для початку звільнити лівобережну Україну, після втрати якої Київ не зможе чинити опір довго. Щодо самого Києва, то його явно не можна штурмувати в лоб: тільки блокада
Країна
05.11.2024
19:21

Процедура оформлення інвалідності потребує реформи. Уряд пропонує зміну вивіски

Ті, хто не має пожиттєвого статусу людини з інвалідністю і мають продовжувати свій статус регулярно, як правило – щороку, не знають, що робитимуть з січня 2025, коли уряд пообіцяв ввести в дію незрозумілі і непояснені зміни.
Світ
05.11.2024
10:05

Володимир Фесенко: "Є ризик того, що Молдова може застрягнути в болоті невизначеності, на півшляху до ЄС"

Наступного року в Молдові пройдуть парламентські вибори, де і буде вирішуватись подальша політична доля країни, яка є парламентською республікою за формою правління.
Всі статті