Для підтримки захисників Маріуполя та їх рідних стартував проєкт "Серце Азовсталі"

Проект підтримки захисників Маріуполя та родин загиблих, полонених і зниклих безвісти – "Серце Азовсталі" розпочався 16 лютого.  Про це йшлося під час презентації проєкту, - повідомляє "Укрінформ".

За словами організаторів заходу, інвестором проєкту "Серце Азовсталі" виступає Рінат Ахметов, який виділив на його старт 1 млрд грн.

Проєкт спрямований на допомогу військовослужбовцям усіх підрозділів, які перебували в повністю оточеному Маріуполі з лютого по травень 2022 року. Мова йде про воїнів підрозділів ЗСУ, Нацгвардії, полку "Азов", поліцейських, прикордонників, рятувальників, морських піхотинців, сил територіальної оборони, медиків та всіх, хто не шкодував життя і здоров’я, виборюючи свободу України. Підтримка надаватиметься й родинам полонених, безвісти зниклих та загиблих оборонців Маріуполя.

Організатори проєкту відзначили, що на сьогодні не можуть назвати точну цифру тих, хто потребує допомоги, тому в процесі реалізації і кількість учасників, і бюджет можуть змінюватися.

Керівниця ГО "Серце Азовстал"» Ксенія Сухова зазначила: "Наша мета - стати осередком турботи та сталої всебічної допомоги для захисників Маріуполя та родин загиблих, полонених і безвісти зниклих. Проєкт покликаний забезпечити збереження пам’яті про подвиг воїнів серед громадян України та всього світу".

Сухова пообіцяла тісно співпрацювати із захисниками, залучати світовий досвід підтримки військових після служби, співпрацювати з провідними українськими експертами в кожному програмному напрямку.

Зокрема, одним з перших кроків стане формування бази тих, хто потребує допомоги.

"Закладаємо базу людей, які отримуватимуть допомогу від проєкту "Серце Азовсталі" через пряме звернення, телефоном, поштою до нас. Створюємо координаційну раду офіцерів. Це рада, яка нам допомагатиме… Сюди входитимуть представники підрозділів, які боронили Маріуполь. Ці люди будуть для нас підтримкою, допомогою в прийнятті рішень", - повідомила Сухова, додавши, що стабільно оновлюватимуться дані про захисників та їх родини через військові підрозділи.

В рамках проєкту "Серце Азовсталі" розроблені кілька гнучких напрямів роботи: лікування, реабілітація, протезування військових, адаптація до цивільного способу життя, турбота про родини загиблих, полонених та безвісти зниклих захисників Маріуполя, юридичний супровід та тощо. Наповнення програм може змінюватися та доповнюватися, адже все залежить від потреб, зазначили організатори проєкту.

Звернутися до громадської організації "Серце Азовстал" можна за телефоном +38 (068) 083 88 00 та у меседжерах, написати листа на електрону скриньку [email protected].

Як повідомлялося, українські військові понад 80 днів тримали оборону Маріуполя. 16 травня 2022 року розпочалась евакуація захисників із заблокованого російськими загарбниками заводу "Азовсталь", яка тривала кілька днів.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті