Як захистити свій смартфон від зламу

Персональні дані на сьогодні є одними із найцінніших ресурсів. Саме тому на особисту інформацію полюють хакери та кіберзлочинці. Чим може обернутися для людини втрата таких даних? Насамперед мова йде про фінансові втрати, адже стороння особа, яка отримала доступ до банківських рахунків, може скористатися коштами або ж незаконно отримати кредит. Також деяка особиста інформація може негативно вплинути на соціальну, політичну чи професійну діяльність. Тому всім без виключення потрібно знати основні способи захисту конференційної інформації. Навіть якщо вважаєте, що не можете зацікавити різного роду зловмисників. Насправді ж, аферисти полюють буквально на всіх. Особливо з огляду на те, що вартість телефонів в Україні є доступною для всіх категорій населення, «під прицілом» кожен із нас.

Поради, які допоможуть захистити найцінніше

Дотримуйтесь таких рекомендацій:

  1. Користуйтеся ліцензованим антивірусним програмним забезпеченням, яке буде надійно захищати від програм, що можуть зчитувати, копіювати та передавати третім особам особисті дані зі смартфона.
  2. Не нехтуйте установкою пароля. Навіть якщо не часто перебуваєте в оточенні сторонніх людей. Гаджет можна втратити чи забути, вийшовши на пару хвилин до найближчого магазину. Надійний пароль складається із цифр та літер та містить щонайменше 8 символів.
  3. Встановлюйте всі важливі оновлення на свій телефон. Зазвичай більшість оновлень стосуються не тільки покращення продуктивності операційної системи, але й покращують систему захисту. Таким чином смартфон стає менш вразливим до різного шкідливого контенту.
  4. За необхідності відправляти особисті дані через інтернет, користуйтеся VPN. А після того, як адресат отримав потрібну інформацію, видаліть ту, що може нести потенційну небезпеку.
  5. Звертайте увагу на виробників програмного забезпечення, яке плануєте встановити. Не завантажуйте ігри та застосунки з невідомих сайтів, краще встановлювати програми з надійних джерел.

Додатково спеціалісти з кібербезпеки рекомендують користуватися функцією шифрування даних. Вона робить інформацію, що зберігається в смартфоні, недоступною для сторонніх осіб. Виходячи з дому, варто вимкнути на телефоні Wi-Fi та блютуз, щоб уникнути випадкового підключення до мереж, які можуть бути потенційно небезпечними.

Статті

Донбас
19.05.2024
18:44

«Единая Россия» в Луганську змусила школярів збирати сміття. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу хвалили місцеву владу і самі себе. Виходило не дуже. Іноді доводилося маніпулювати заголовками і вдавати, що «все йде за планом». «Великий брат» теж вставляв свої п'ять копійок, намагаючись всіляко показати, що...
Країна
18.05.2024
13:54

Звільнення за "зв'язки" з людьми в окупації: Зеленський не підтримав ідею нардепів

Якщо раніше про його «зв'язки» з родичами, які проживають в окупації, знали лише близькі друзі, то тепер він зобов'язаний про це повідомити своє керівництво. Інакше його можуть звільнити
Луганськ
17.05.2024
10:41

 «Розумні люди зберігають свою думку при собі». Луганський щоденник

Якщо ти живеш за правилами, не намагаючись порушувати їх, ти житимеш нормально. Просто нормально. Можливо, погано, а може, добре, але ти житимеш. Якщо ж ти замахнувся своїм маленьким кулачком на систему, ти теж житимеш, але житимеш погано
Всі статті