РФ вже відчуває біль від нафтового ембарго ЄС - Bloomberg

Майже повна заборона на імпорт російської нафти в ЄС нарешті вдарила по нафтових доходах росії - занепокоєння, що ці доходи могли забезпечити кремлю доходи для фінансування війни проти України, поки не виправдалися. Про це пише Bloomberg 11 грудня.

Як зазначається, адміністрація США побоювалася, що санкції ЄС проти імпорту російської нафти морським шляхом призведуть до різкого зростання цін. Особливе занепокоєння викликало заборону надання кораблів і послуг, таких як страхування та фінансування для російських вантажів, що рухаються в будь-яку точку світу.

Щоб пом'якшити наслідки, США запропонували встановити межу цін на російську нафту. Вантажі, придбані за ціною, нижчою від верхнього кордону, зрештою встановленою на рівні 60 доларів за барель, були б звільнені від заборони на постачання та надання послуг.

Але, схоже, їм не варто хвилюватися, принаймні поки що. Останні барелі російської нафти було відправлено до портів Європи. Москва втратила ринок для понад 1,5 мільйона барелів на день.

Схоже, що до кінця року РФ втратить продаж ще на 500 тисяч барелів на день, якщо Польща та Німеччина виконають свої зобов'язання щодо припинення імпорту нафти трубопроводами.

Як повідомлялося раніше, росія втратила 90 відсотків ринку нафти в Європі.

Статті

Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Донецьк
22.05.2024
09:56

Повна "білочка". Донецький щоденник

Натомість у кожній підворітні колишньої культурної столиці відкриваються вино-горілчані магазини. І назви у всіх промовисті – «Беленькое и красненькое», «Отвертка» та моє найулюбленіше – «Белочка».
Світ
21.05.2024
09:35

«Реально мир на Україні практично нікому не потрібен». Російські ЗМІ про Україну

Китай прямо зацікавлений у тому, щоб війна тривала якомога довше, оскільки це гарантує санкційну блокаду Росії з боку Заходу, що робить Піднебесну чи не єдиним безальтернативним ринком збуту російської сировини".
Всі статті