Росія використовує катастрофу Іл-76, щоб викликати сумніви на Заході щодо продовження військової підтримки Києва й невдоволення в Україні - ISW

Росіяни використовують катастрофу Іл-76, щоб посіяти невдоволення в Україні та сумніви на Заході щодо продовження військової підтримки Києва. Про це пишуть аналітики американського Інституту вивення війни (ISW) у зведенні від 24 січня.

"Російські офіційні особи зробили необґрунтовані заяви про те, що Україна збила Іл-76 американськими або німецькими ракетними системами, ймовірно, намагаючись відрадити західних партнерів України від надання критично важливих систем протиповітряної оборони, необхідних для подальшої оборони України", - йдеться у звіті.

В ISW заявили, що не дають оцінки обставин катастрофи Іл-76 і не можуть незалежно перевірити заяви сторін щодо інциденту. При цьому аналітики зазначають, що звинувачення росії в тому, що нібито Україна збила літак Іл-76 з українськими військовополоненими на борту, "...частково спрямовані на те, щоб посіяти невдоволення в Україні та посилити недовіру до українського уряду, що узгоджується з низкою інших російських інформаційних зусиль, спрямованих на послаблення всередині країни".

В ISW наголосили, що обмін військовополоненими є чутливим питанням як для росії, так і для України, тому згадки про них передбачувано викликають емоційну реакцію.

Телеграм-канал "Донбасс. Важно" напередодні повідомив, що з'явився ймовірний запис розмови оператора вишки військового аеродрому з пожежною частиною після катастрофи Іл-76. У ньому заявляється, що на борту були ракети.

Раніше Головне управління розвідки Міноборони України (ГУР МО) заявило, що Україна не володіє достовірною та вичерпною інформацією з приводу того, хто саме перебував на борту літака та в якій кількості.

Статті

Світ
02.06.2024
10:07

“У найближчі місяці багато що стоятиме на кону”. Західні медіа про Україну

Стан української армії продовжує погіршуватися, особливо там, де вона має найбільше значення: в піхоті. Контрнаступ України влітку минулого року досягнув кульмінації насамперед через виснаження піхоти, і з того часу їй важко компенсувати ці втрати.
Донецьк
01.06.2024
14:44

"Нове покоління творців". Донецький щоденник

Це шостий за рахунком фестиваль. Перший провели у Донецьку у 2018 році. Але 2023-о за основна частина проходила у «звільненому» Маріуполі. І якщо одразу донеччани не надали цьому значення, мовляв, це символічно, то цього року вони мали привід...
Країна
30.05.2024
09:14

“Поміняти парадигму”. Військовослужбовці розповідають про свій досвід лікування після поранень в Україні

Долю кожного пораненого вирішує, таким чином, військовий лікар, відповідальний за скерування. Деяким щастить потрапити у потрібне місце. Віктору Комарницькому не пощастило.
Всі статті